השילוש המקודש של הביטוחים

27 בינואר 2015 חברות ביטוח

סוכני הביטוח ישמחו להציע לכם מגוון של ביטוחים וכיסויים נגד קטסטרופות שונות: נפילת טילים, שיטפון, רעידת אדמה ואפילו פיגוע טרור. אך האם אתם באמת זקוקים לכל הביטוחים הללו? ומצד שני, על אלו ביטוחים אסור לכם לוותר? תשובות בכתבה.

ביטוח עסק – לכל העסקים

בין אם אתם מנהלים עסק קטן למכירת תיקים בעבודת יד, משרד לראיית חשבון או תאגיד ענק, עליכם להצטייד בביטוח עסק. פעולה זו תבטיח כי במקרה של תקלה, תאונה או נזק לעסק תוכלו להמשיך בעבודתכם ללא הפרעה, ולמנוע פגיעה בהכנסות ובהתנהלות השוטפת.

ביטוח עסק מעניק החזר כספי לטיפול בבעיות ומסייע לעסקים לעמוד על הרגליים ולהתאושש בזמן קצר. כפי שציינו מבחר הפוליסות המוצעות לבעלי העסקים הינו רחב, ולעיתים מקשה להחליט אילו פוליסות לרכוש ועל אילו לוותר.

ניתן לומר בוודאות כי הבסיס הביטוחי לכל עסק, ללא קשר לגודלו ולאופי פעילותו, כולל מעטפת הבנויה משלושה ביטוחים והנה הסבר קצר על כל אחד מהם.

ביטוח מבנה

פוליסה זו מעניקה כיסוי לנזקים שנגרמו למבנה העסק. סיבת הנזק אינה עקרונית, הווה אומר, אין זה משנה אם רכב התנגש במבנה העסק או שהוא ניזק מקריסת עץ. אם התוצאה היא פגיעה במבנה כך שנדרשים תיקונים – ביטוח המבנה יעניק את הכיסוי הכספי לתיקון הבעיה.

ביטוח תכולה

הפוליסה מעניקה כיסוי לנזקים שנגרמו לתכולת העסק, לציוד שבו, לריהוט ולמכשירי החשמל. הביטוח נותן הגנה בסיסית, כך שאם בעסק ישנם חפצי אמנות יקרים ובעלי ערך, מוטב להכניס סעיף מיוחד לחוזה הסטנדרטי ולהגדיל את הכיסוי.

ביטוח צד ג'

הפוליסה מעניקה כיסוי במקרה בו מבקר מזדמן, צוות העובדים או נותני שירות (עובדי ניקיון לדוגמא) נפגעו במהלך שהייתם בעסק או כתוצאה מפעילות העסק. הביטוח מכסה את הוצאות בית המשפט במידה והוגשה תביעה מטעם הנפגע, וכן השתתפות בפיצויים לנפגע במידת הצורך.

האם ניתן לרכוש פוליסה אחת מקיפה?

אכן כן. תוכלו לרכוש ביטוח מקיף הכולל את שלושת ביטוחי הבסיס: מבנה, תכולה וצד ג', או לחילופין לרכוש כל אחד מהם בנפרד. האופציה הראשונה עדיפה כמובן והיא שתיצור את מערך ההגנה לעסק ולכם.

דגש חשוב שיש לקחת בחשבון לפני רכישת ביטוח עסק הוא שלמרות ששלושת הביטוחים הללו זהים בסוג הכיסוי המוענק על ידם, יש לבצע התאמה של הביטוח לעסק שלכם. כך לדוגמא, ביטוח מבנה למשרד ובו 4 חדרים פנימיים שונה מביטוח מבנה לעסק בבניין 8 קומות.

ההתאמה חיונית בכדי לאפשר הגנה מלאה וכיסוי הולם בעת צרה. בשל כך סוכני הביטוח מראיינים את רוכש הפוליסה ואוספים את כל המידע הנחץ בכדי להתאים ביטוח ראוי.

בבואכם לרכוש ביטוח וודאו שהוצע לכם הכיסוי המשולש: ביטוח מבנה, תכולה וצד שלישי וכמובן אל תשכחו לחדש את הביטוח אחת לשנה, ובכל פעם שאתם מחליפים כתובת משרד. בהצלחה.

 

למידע נוסף: מכירת רכב

 

כתבה : ענבל ראוכורגר

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.