הדרך הטובה ביותר לבחור ביטוח דירה

16 במרץ 2014 ביטוח דירה

ביטוח דירה  ביטוח דירה הוא  מהלך הכרחי שצריך להתבצע זמן קצר לאחר רכישת הדירה ( חדשה או ישנה). ביטוח דירה מורכב למעשה משלושה מרכיבים מרכזיים:

–                             ביטוח מבנה,

–                             ביטוח תכולה

–                             ביטוח צד ג'.

ביטוח הדירה על שלושת מרכיביו מהווה מבחינות רבות בגדר שקט נפשי לבעלי הדירה.

איך לבחור פוליסת ביטוח דירה?

כמו בכל רכישה משמעותית שאתם מבצעים ייתכן ותמצאו פערים משמעותיים בעת רכישת ביטוח דירה מחברות שונות.לכן, במקביל לתהליך הסינון של בתים למכירה ובחירת דירת חלומותיכם, יש להתחיל לסקור את חברות ביטוח הדירה הקיימות בשוק. באמצעות סקר שוק מקיף יש לבחון מי היא אכן החברה שעליה ניתן לסמוך בהתקשרות זו. מומלץ לבצע בדיקה מקיפה בין שלוש חברות לפחות.

בתהליך זה, בצעו השוואת מחירים הדדית בין שלושת סוגי הביטוח, תנאי פוליסה מלאים ותנאי תשלום.

בנוסף, מומלץ לבצע בדיקה בקרב לקוחות/ חברים/ מכרים היכולים לתת תשובות מניסיונם על חברות אלו וההתקשרות הכדאית איתם. במירב ובמיטב ההיבטים שניתנים. אם לא מצאתם מספיק אינפורמציה, גשו לרשתות החברתיות וחפשו עוד אינפורמציה על החברה ושירותיה.

מהם 3 סוגי הביטוח ההכרחיים לביטוח דירה?

ביטוח מבנה:

מאפשר למבוטח הגנה ביטוחית מפני אירועים שגרמו לנזק במבנה כגון: שריפה, התמוטטות חלק מהמבנה או כולו, וגם מענה ביטוחי לנזק שנגרם למעטפת המבנה (בדגש על בעיות צנרת). ניתן להוסיף כיסוי אחריות נוסף לביטוח זה שיכסה נזק שנגרם כתוצאה מרעידת אדמה.

ביטוח תכולה

מאחר ומרבית הנכסים נמצאים  כדרך קבע בבית, כדאי לחשוב על האפשרות לבטחם במידה ואלה, חלילה ייגנבו או ייפגעו כתוצאה מנזקים חיצוניים. רבים נוטים לחשוב שאם הם מאפסנים את רכושם יקר הערך בבית.. בביטוח תכולה מקבלים פיצוי בגין נזקי פריצות וגניבות..

גם במקרה שבו פרצה אש בדירת השכן וזו התפשטה לדירה , במקרה שכזה חברת הביטוח תשקם את הנזק שנגרם לרכוש ולמבנה, ותתבע את השכן.

ביטוח צד ג'
ביטוח צד ג' הוא במקרה ובו נגרם נזק כזה או אחר ובלתי מכוון בדירה עצמה. למשל אם חבר של אחד הילדים נפל בעת משחק ושבר את רגלו, או שאורח החליק ונגרם לו  חלילה  נזק גופני חמור? האם בעל הדירה שאינו מבוטח יוכל לשאת בעלות הטיפולים הרפואיים שיידרש אותו אורח? למקרה מסוג זה נועד  צד ג' שנותן מענה ביטוחי לבעל הדירה, במקרים בהם חלו פגיעות פיזיות לאורחים ומבקרים.

batim

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.