ביטוח פנסיוני

על פי החוק העובדים זכאים לפיצויי פיטורין בלבד וכאשר הם מגיעים לגיל הפנסיה, מקור ההכנסה היחיד שלהם הוא מביטוח לאומי. כולנו שומעים בחדשות על הכמות הגדולה של הזקנים בארץ, אשר הגיעו למצב של עוני בגלל שהכספים שהם מקבלים מהביטוח הלאומי לא מכסים אפילו חלק מההוצאות שלהם.

בשנת 2008 נחתם צו הרחבה בנוגע לביטוח הפנסיוני ובזכותו הזכאות של העובדים לפנסיה התרחבה גם לעובדים שאינם מאורגנים בתוך ארגון כגון: רואי חשבון, מנהלי חשבונות, מטפלות, מלצרים,עוזרות בית ועוד. הסכם זה נועד להשלים את הפער במקומות העבודה הפרטיים, בדרך כלל המקומות הקטנים יותר שעד היום המעביד לא היה מחויב להפריש כסף לקרן פנסיה של העובד. מצב שגרם להרבה עובדים להגיע לגיל הפנסיה ולהישען אך ורק על קצבת זקנה או נכות.

היום כל העובדים השכירים מעל גיל 20 לנשים ו- 21 לגברים זכאים לפנסיה, אם הם מועסקים לתקופה של יותר מששה חודשים.

נראה שההרחבות לביטוח הפנסיוני יעזרו לכל אחד ליהנות מאיכות חיים טובה, גם כאשר נגיע לגיל הפנסיה שלנו ואפילו טובה יותר אם נבדוק לעומק את ביטוח הפנסיה שלנו ונעשה השוואה בין הביטוחים השונים, אולי אינכם מודעים לעובדה, אבל גם אם תחליטו לעבור מקרן ביטוח פנסיוני אחת לקרן ביטוח פנסיוני אחרת, עדיין תהיו זכאים לשמור על הותק שלכם ועל שאר הזכויות שצברתם.

כדי שנוכל לחיות ללא טרדות כלכליות וברווחה כפי שהורגלנו אליה בזמן שהיינו שכירים, אנחנו זקוקים לביטוח פנסיוני ואנחנו גם צריכים לתכנן אותו בצורה חכמה.

אנשים רבים מסתפקים בביטוח פנסיוני שהעבודה שלהם מציעה להם, מבלי לרדת לפרטים של הביטוח ולהבנה היכן הכסף שלהם מושקע בדיוק ולפעמים הם מפסידים עשרות אלפי שקלים בגלל חוסר התכנון שלהם.

היום בעידן האינטרנט תוכלו לעשות השוואה ראשונית בין קרנות הפנסיה השונות, השוואה זו תיתן לכן מושג ממה קרנות הפנסיה מורכבות והיכן הכסף שלכם מושקע בדיוק, לאחר שיהיו בידכם הפרטים הללו, תוכלו לדעת האם אתם מרוצים מקרן הפנסיה שלכם או שאולי אתם רוצים להחליף אותה בקרן פנסיה אחרת, כדי לזכות בתשואה טובה יותר בעתיד.

אין ספק כי תחום זה עכשיו בצמיחה אדירה בעקבות כך ועבור אלו החושבים על לימודים כדאי לחשוב ברצינות על לימודי ביטוח.

למידע נוסף: תיקון 190 לחוק הפנסיוני

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.