ביטוח משכנתא – למה הוא כל כך חשוב בעצם ?

27 באוגוסט 2014 ביטוח משכנתא

אם החלטתם לקחת משכנתא, יהיה עליכם לבטח אותה. זוהי דרכו של הבנק להכין את עצמו לכל צרה שתבוא (בתקווה כמובן שלא תבוא). בכדי להגן על עצמו, יבקש מכם הבנק לבצע שני ביטוחים –  הביטוח הראשון הינו ביטוח חיים והביטוח השני הינו ביטוח נכס.                                                                               ביטוח חיים מבטח את הבנק מפני מצב בו לקוח המשכנתא נפטר.  במידה וקרה המקרה, יקבל הבנק את התשלום מחברת הביטוח והיא תסייע למצבו הכלכלי והנפשי של המבוטח אשר נאלץ להתמודד עם המוות. מטרתו של ביטוח הנכס היא להבטיח את תקינותו ושמירת ערכו של הבית במצבים שונים כגון: שריפות, רעידת אדמה, פיצוצים, שיטפונות ועוד. במצבים שכאלו עלולים בני הבית להישאר עם משכנתא וללא דירה – במילים אחרות, יישארו בני הבית חסרי כל.  ביטוח הנכס יבטיח כי חברת הביטוח תממן את עלות הבית וכי בני הבית לא יישארו ללא קורת גג.

במה תלויה עלות הביטוח ?

המחיר של ביטוח משכנתא משתנה בין לקוח ללקוח ותלוי בפרמטרים שונים כגון:

*מצב בריאותו – במידה והאדם מעשן ,הוא צפוי לשלם כפול 1.5- 2 מהמחיר שישלם אדם שאינו מעשן.

*גילו –ככל שהמבוטח צעיר יותר – תרד עלות הביטוח.

*גודל המשכנתא – ככל שהמשכנתא גבוהה יותר, כך יעלה מחיר הביטוח.

*גודל הדירה – עלות הביטוח תלויה בגודלה של הדירה.

*חברת הביטוח – במידה ולא תינתן הוראה לבנק, הוא יבטח אתכם דרך חברת בת שלו (המחיר יהיה גבוה), לכן, רצוי למצוא חברת ביטוח בעצמכם.

יכולת המיקוח שלכם – אדם שיודע להתמקח מגדיל את סיכויו לשלם פחות.

לבחור נכון ולחסוך המון !

באמצעות חברת ביטוח מנוסה ומקצועית, תוכלו לחסוך מאות עד אלפי שקלים בשנה. חיסכון זה עשוי להגיע לסכום של 10,000-50,000 ₪ (כאשר מדובר על תקופה של 20 שנה). חשוב לבצע ביטוח משכנתא בהקדם שכן ככל שאתם בריאים וצעירים יותר מחיר הביטוח יורד.   סוכני ביטוח מקצועיים, קשובים, אדיבים ואמינים יסייעו לכל לקוח למצוא את הביטוח המתאים ביותר, יספקו ייעוץ אישי ויענו על כל שאלה.

רץ ברשת:
יורם קראוס – על הקווים המשיקים בין ניהול חברה לבין טיפוס הרים

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.