ביטוח מנהלים

רבים מאיתנו חושבים כי אנו משתמשים בביטוח רק לצורכי ביטוח הרכב, ביטוח הדירה או ביטוחי בריאות כאלה ואחרים אך ישנם שימושים נוספים לביטוח כאשר שימוש מעט פחות מוכר אך הכרחי לא פחות מכל ביטוח אחר הוא ביטוח מנהלים. לאור העובדה שמנהלים רבים לא עושים ביטוח שכזה ולעיתים אף כלל אינן מודעים לקיומו החלטנו לכתוב להם את המדריך לביטוח מנהלים, למי, מתי ואיך ניתן לעשות אחד שכזה על מנת שלא למצוא את עצמכם בפינה לא נעימה.

מהו ביטוח מנהלים?

לאור העובדה שמנהלים רבים לא מודעים לקיומו של ביטוח מנהלים החלטנו קודם לכן להסביר לכם מהו ביטוח מנהלים ולמי הוא מתאים. ביטוח מנהלים, כשמו כן הוא, מיועד לאוחזים במשרות ניהוליות של מקבלי החלטות בתחומים השונים. ביטוח מנהלים, תפקידו לבטח את עצמכם במידה וקרה משהו בחברה או במקום בו אתם עובדים בעקבות החלטה שאתם קיבלתם. למשל, מנהל של מרכז קניות מסוים החליט להחליף את כל המעליות במתחם במעליות חדשות ולאחר מכן אירע אירוע בו אחת המעליות נפלה מהכבלים שלה ואנשים נפצעו ונזק רב נגרם למקום. בתור מנהלי המתחם ייתכן ותהיו חשופים לתביעה שתבדוק את חלקכם בנושא. בכאלה מקרים בדיוק ביטוח המנהלים מגן עליכם והוא מספק לכם כיסוי בהיבט של הוצאות משפט שעלולות להיות לכם, פיצויים או כל דבר אחר.

מתי לעשות ביטוח מנהלים?

אז כאמור כפי שבטח הבנתם, כדאי מאוד לבצע את ביטוח המנהלים טרם כניסתכם למשרה בה אתם מנהלים מחלקה מסויימת או מתחם מסויים או כל תפקיד ניהולי אחר בו יש לכם אחריות על ציוד, רכוש, נכסים ואנשים על מנת להגן על עצמכם בפני נזקים כלשהם שעלולים להיגרם כתוצאה מהחלטה שלכם. חברות ועסקים רבים יספקו לעובדים שלהם ביטוח מנהלים מטעמן כאשר הם יעברו למשרה ניהולית אך כמובן מומלץ מאוד לבדוק עם סוכן ביטוח מטעמכם את תנאי הביטוח ולוודא כי הוא אכן איכותי ומכסה אתכם בצורה טובה.

איך עושים ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים אינו סיפור מורכב וכמו כל ביטוח עליכם ליצור קשר עם סוכנות הביטוח עימה אתם עובדים ולבקש הצעה לביטוח מנהלים על פי הכיסוי אותו אתם רוצים בהתאם למשרה בה אתם אוחזים. לאחר מכן כל שעליכם לעשות הוא לעבור על הפוליסה ולוודא כי היא מספקת אותכם ולחתום עליה על מנת שתוכלו לקחת החלטות בצורה שקטה במסגרת התפקיד שלכם.

עוד משהו שיעניין אותך:
שי פניני
לשכת עורכי הדין
עו"ד שי פניני

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.