בדק בית

7 בפברואר 2011 חדשות ביטוח

אנו נמצאים כיום בימים בהם יש הטוענים כי קיימת בועת נדל"ן בארץ ומחירי הנכסים נמצאים בשיאם.

מנגד, יש את אלו אשר טוענים כי מחירי הדיור אמנם גבוהים אך הם אינם מעידים על בועת מחירים. דווקא בימים כאלה, יש הנוהרים לרכוש דירות למגורים ודירות להשקעה עם הכסף הפנוי ששוכב להם בריבית לא אטרקטיבית בפק"מ הבנקאי. מציאות תמיד יש ואת הנכסים הטובים צריך למצוא עם פינצטה, וזו מטלה קשה. בכדי למצוא מציאות, עלינו לדעת מה לחפש ואילו קריטריונים באמת חשובים בבואנו להעריך עלות נכס מסוים. לבדיקה שכזו קוראים בדק בית.

הבעיה מתחילה עם רוכשים חסרי ניסיון אשר לרוב בוחנים נכסים עפ"י המראה החיצוני והקריטריונים הברורים כמו מיקום, שירותים סוציאליים הנמצאים סביב הנכס, אוכלוסיה וכו'. אך אלו מספקים ועל מנת לבצע בדק בית באופן מקצועי מומלץ להיעזר במקצוען אשר זהו תפקידו ומהותו. האם חשבתם לבדוק את הצנרת? מה עם תכניות הפיתוח האזורי הנמצאים במגירות אגף התכנון בניה של העירייה המקומית? אלו הם רק 2 דוגמאות קטנות מתוך שלל הנושאים שיש לבדוק לעומקם בטרם רוכשים בית חדש, משומש או דירה להשקעה כלשהי.

בבדק בית עצמי יש בעיה נוספת שמרבית הרוכשים לא יודו בה – היכולת להיות אובייקטיבי. אין מה לעשות, קשה מאוד שלא להכניס את הרגשות שלנו לשיקולים כלכליים חשובים. כמה פעמים שמענו על זוגות צעירים שהתאהבו במראה דירה מסוימת מבלי לקחת בחשבון עשרות קריטריונים בעייתיים אחרים מהם התעלמו ורכשו את הדירה במחיר מופקע ולא ריאלי? לא חבל? מסיבה זו בדיוק כדאי לעשות בדק בית בצורה אחראית ועניינית לפני כל החלטה חשובה, במיוחד החלטה חשובה כמו רכישת נכס מגורים.

רכישת דירה במחיר לא ריאלי אינו הסיכון היחיד העומד בפני אלו שלא מבצעים בדק בית מקצועי ועליהם לחשוש מעלויות הכרחיות נוספות שהיו בלתי צפויות במעמד הרכישה. בין העלויות הרווחות יותר נין למנות: צנרת רקובה הדורשת את החלפתה, קירות רעועים, מערכות חשמל לקויות, רטיבות סמויה בקירות והרשימה עוד ארוכה.

ובכן, אם אתם לא בטוחים ביכולות בדק הבית שלכם כדאי ומומלץ להזמין חברת בדק בית חיצונית שתבצע את המלאכה על הצד הטוב ביותר ואולי תחסוך מכם טעות גורלית, או לפחות תחסוך לכם כמה שקלים.

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.