אנרגיה סולארית

18 בספטמבר 2011 חדשות ביטוח

יצור החשמל על ידי שימוש בחומרים מתכלים (נפט, פחם וגז טבעי) לא אמור להיות הדרך היחידה שבה מדינת ישראל צריכה להתמודד עם הצורך ליצור חשמל. התחבורה בעולם פועלת רובה ככולה על מוצרי נפט, והיום כבר הרבה רוצים שיהיה להם רכב משלהם בכדי להקטין את התלות בתחבורה ציבורית. עתודות הנפט בעולם הולכות ומתדלדלות. תעשיית הנפט מסיבה נזקים לסביבה הן בפעילויותיה השגרתיות והן בתאונות המתרחשות לפרקים. יצירת חשמל על ידי פחם נחשב למזהם יותר מאשר שימוש בגז טבעי או אנרגיה טבעית אחרת. ולגבי שימוש בגז טבעי – מדינת ישראל חתמה על הסכם רכישת גז ממצרים בכרבע מיליארד דולר, תלות שכזו במדינה מוסלמית לא טוב פוליטית לישראל.

דרכים להפקת אנרגיה סולארית בישראל

יצירת חשמל על ידי מים לא אפשרית במדינת ישראל, גם לאור העובדה ש60% אחוז משטחה של מדינת ישראל זה הנגב, וגם לאור העובדה הפשוטה – שכאן זה לא אירופה השופעת במעיינות, נהרות ואגמים. מה שנותר אם כן זה רק אנרגיית השמש והרוח.

הצטלבות של מספר סיבות גורם לכך שישראל יכולה להיות מעצמה בכל מה שנוגע לאנרגיה סולארית. ראשית, ישראל היא מדינה שטופת השמש, בנגב ניתן להקים תחנות ליצירת חשמל על ידי שימוש באנרגיה סולארית, וכן יש לקחת בחשבון שחלק ניכר מהאוכלוסיה מרוכז בגוש דן – ששם ניתן להתקין מערכות אנרגיה סולארית על גגות הבתים. שנית, ישראל היא מדינה טכנולוגית שבה הרבה ילדים הם חיית אינטרנט, כמות המאמרים המדעיים שישראל מפרסמת הוא עצום ביחס למספר התושבים. ישראל היא הבית של הרבה יזמי הייטק חשובים, כך למשל ההמצאה של שפת התכנות php היא ישראלית בחלקה.

ולבסוף, היחס של הרגיש של התורה לכל הנושא של איכות הסביבה, דבר שיכול בהחלט לחזק את התעשייה של האנרגיה הסולארית.

גם שימוש בטורבינות רוח זו שיטה מצוינת להפקת חשמל ללא פגיעה באיכות הסביבה וללא תלות במשאבי טבע מתכלים.

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.