7 עובדות שלא ידעת על ביטוח נסיעות לחו"ל

כמעט כל אחד מאתנו חולם על הרגע בו יניח את כף רגלו על כבש המטוס וייצא לאותה חופשה חלומית שתגרום לו לשכוח מכל הצרות והבעיות בחיי היום יום והשגרה המלחיצה. לעומת זאת, הרוב המכריע מאתנו ממש לא אוהב להתעסק בכל אותה בירוקרטיה הקשורה לנסיעה כמו למשל הבדיקות השונות בשדה התעופה, מילוי טפסים, דרכונים וכדומה. ולמרות זאת, יש דבר אחד קטן שחשוב להתעכב עליו ונקרא "ביטוח נסיעות לחו"ל".

כן, אותה פרוצדורה שכל אחד מאתנו חייב לעבור אותה כדי להיות מכוסה במקרה ובו חס וחלילה קורה לו משהו כמו תאונת דרכים המצריכה ניתוח או פעולה רפואית אחרת בארץ זרה.

אם כך – מהם שבעת הדברים שחשוב לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל?

  1. חינם אבל עלול לעלות ביוקר – הביטוח הרפואי שחברות האשראי מעניקות חינם בדרך כלל מכסה פחות ממחצית העלות האמיתית של יום אשפוז בחו"ל, מה שאומר שלרוב תאלצו לשלם מכסכם הפרטי אלפי דולרים בעוד תוספת תשלום עבור הגדלת האחריות של חברת הביטוח לכל יום אשפוז הייתה עולם לכם הרבה פחות…
  2. לא בכל גיל אפשר לבטח באותו מחיר (אם בכלל) – חלק מחברות הביטוח לא מבטחות כלל נוסעים שעברו את גיל 80 ו – 85 ודווקא כאן המצב בקופות החולים הוא טוב יותר. גם אדם "צעיר" בגיל 65 או 70 יימצא לעיתים שהוא צריך לשלם יותר על הפוליסה שלו.
  3. ביטוח העולה על תקופה של מספר חודשים – ברוב חברות האשראי לא ניתן לבטח למשך יותר מ – 55 יום וברוב חברות הביטוח לא ניתן לבטח עבור תקופה העולה על חצי שנה (למעט מסלולים מסוימים של רילוקשיין). לכן, מי ששוהה בחו"ל במשך תקופה ארוכה צריך לדאוג לעצמו לביטוח רפואי קבוע וקבלת שירותים רפואיים במדינת בה הוא מתגורר.
  4. החמרה במצב רפואי קיים – החמרה במצב רפואי קיים אינה מכוסה ברוב הפוליסות ויש להרחיב את גבולות הפוליסה לשם זאת. בנוסף לכך, מרבית חברות הביטוח דורשות מן המבוטח להצהיר על כך שלא חלה החמרה במצבו במשך השנה שקדמה לתחילת הביטוח.
  5. ביטוחים עבור העוסקים בספורט וספורט אתגרי – מי שנוסע לחו"ל על מנת לעסוק בספורט כמו ספורט חורף ואפילו נסיעה על אופניים בתנאי שטח צריך לעשות ביטוח מיוחד שאינו מכסה בהכרח ספורט אתגרי, עליו יש תוספת פרמיה.
  6. שכירת רכב בחו"ל – את הביטוח עבור הרכב השכור יש לעשות בדרך כלל בנפרד כחלק מהתשלום על ההשכרה, למרות שישנן פוליסות מסוימות אשר מכסות את עלות ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה.
  7. כרטיס מגנטי – חברות אשראי מסוימות ואפילו דואר ישראל מציעים ביטוח המשולב בכרטיס מגנטי שהוא גם אמצעי תשלום. הדבר יכול לחסוך את הצורך להגיש טפסים לביטוח ולהקל על המבוטח במקרה שעליו להפעיל את הביטוח.

shutterstock_88776691T

כדי שביטוח נסיעות לחו"ל יכסה את כל הפעילויות המתוכננות, כדאי להתאים אותו לאופי הטיול על מנת לקבל מענה הגנה מושלם. חברת ביטוח הפניקס מציעה פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מודולרית שנותנת פתרונות ביטוח מגוונים בהתאמה אישית.

 

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.