ניר גלילי על ביטוח בריאות לעובדים

6 ביוני 2016 ביטוח בריאות

בעידן שבו קיימת פנסיית חובה ובזמן שחברות הביטוח השונות מציעות מגוון רחב של ביטוחים כגון ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח חיים וכדומה, יש גם מעסיקים רבים שרוכשים ביטוח לעובדיהם. ניר גלילי, מנהל כללי (מנכ"ל) בהווה וקצין צה"ל בדרגת תת אלוף בעבר, אומר שכל מעסיק צריך לכל הפחות לחשוב על אפשרות זאת של ביטוח לעובדים. זה טוב למעסיק, זה טוב לעובדים, וזה מוכיח את עצמו בכל פעם שצריך טיפול רפואי או ייעוץ בנושא בריאותי ברמה גבוהה.

התפישה של ניר גלילי

כאשר מנהל של ארגונים גדולים כמו ניר גלילי מסביר על החשיבות של ביטוח בריאות לעובדים, כדאי בהחלט להבין על מה הוא מדבר. דווקא בגלל שלא מדובר כאן בסוכן ביטוח או בעל אינטרס אחר שלא תמיד ממוקד בתועלת האמיתית לעובדים. כאשר מסתכלים לרוחב, אומר גלילי, מבינים שכמעט כל מעסיק וכמעט כל ארגון הוא בעל אינטרסים שחלקם חופפים את אלה של העובדים. האינטרס של בריאות העובד ורווחתו חשוב לחברה תעשייתית ממש כפי שהוא חשוב לחברה מתחום ההייטק וכפי שזה חשוב גם למעסיקים קטנים, לבעלי רשת של חנויות וכן הלאה.

רק שנהיה בריאים

קל להבין את ההיגיון שבדברי ניר גלילי, כאשר הוא מסביר מדוע חוששים חלק מהאנשים מפני ביטוח בריאות ומדוע זה דווקא חשוב. יש כאלה הסבורים שעצם העיסוק בביטוח בענייני בריאות חושף אותם למחשבות על דברים לא נעימים כגון תרופות, ניתוחים וכדומה. למעשה, עריכת ביטוח בריאות טוב דווקא מאפשר ראש שקט בעניין זה. מי שיש לו ביטוח מתאים מטעם מקום העבודה, לעיתים גם כזה שמכסה את בת הזוג ואף את כל בני המשפחה לרבות ילדים, לא צריך להיות מוטרד מכך שלא יקבל מענה במקרה הצורך. הביטוח יכול לספק פתרון במקרה שמזדקקים לו וכאשר הרפואה הציבורית לא יכולה לספק מענה מהיר או מענה בכלל.

ברפואה הציבורית, גם אם היא עדיין טובה למדי, יש שחיקה בשירותים המתקבלים. לכן, מוסיף ואומר ניר גלילי, גם אם כולם מאחלים "רק שנהיה בריאים", חשוב להיערך למקרה הצורך. מי שלא רוצה להתמודד עם תורי המתנה ארוכים לניתוחים, מי שלא רוצה לגלות שדווקא התרופה שהוא זקוק לה לא נמצאת בסל הבריאות – ביטוח בריאות הוא התשובה.

גם פריון העבודה עולה

המציאות מראה, אומר גלילי, שעובדים שמקבלים הטבות לא רק במשכורת הבסיס אלא גם תוספות של ביטוחים מסובסדים על ידי המעסיק בהחלט מגיבים לכך בחיוב. כאשר המעסיק רואה את העובדים כפרטים, כאשר רוכשים עבורם ביטוח בריאות טוב, שביעות הרצון עולה ופריון העבודה עולה. בנוסף, כאשר עובד זקוק לטיפול כלשהו הרי שהוא מחסיר פחות ימי עבודה, מחלים וחוזר מהר לשגרה.

מרחבי הרשת:
משחת בפנטן למניעה וטיפול של תפרחת חיתולים

 

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.