השוואת מחירי ביטוח משכנתא

25 באפריל 2013 ביטוח משכנתא

אם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך חתימה על הלוואת משכנתא לצורך רכישת בית, ודאי נתקלתם כבר בצורך לרכוש ביטוח משכנתא, המורכב מביטוח חיים וביטוח מבנה. כמובן שמתוקף צרכנות נבונה, נרצה להגיע למצב בו התנאים שנקבל הם הטובים ביותר, והתמורה לכסף היא אופטימלית.

לכן, בחרנו לציין עבורכם מספר סעיפים שיש לבחון בעת ביצוע סקרי השוק, על מנת שתדעו בדיוק מה לבדוק ושנציגי מכירות יוכלו להמליץ לכם על שירותים רלוונטיים. אנו מקווים שבזכות טיפים אלו תדעו להבחין בין עסקאות טובות – לטובות פחות…

הבדלים בתנאי הביטוח

לא כל חברות הביטוח שוות, וכפועל יוצא, לא כל פוליסה זהה לחברתה. חברות שונות בשוק מציעות פרמטרים שונים לביטוחים, ומאוד מומלץ לבחון היטב מה כל חברה מציעה במסגרת הפוליסה שלה. חברות הביטוח עלולות להציע פוליסות שבתנאיהן תמצאו סעיפי כיסוי שונים: מהם המקרים בהם החברה המבטחת מפצה את הבנק, כמה נזק "נדרש" כדי לזכות בסיוע, שיעור המימון, מועד השיפוי וכן הלאה.

גורמים אלו עלולים להשפיע במידה ו, חס וחלילה, מבקש ההלוואה נאלץ לממש את הביטוח כתוצאה מנזק למבנה או מוות של בן זוג או בת זוג. כדי למנוע מצב של אי עמידה בתשלומים, רצוי למנוע מראש אי נעימות ולבדוק טוב מה ההצעה – ולא לחתום אוטומטית.

אנו ממליצים על ניסוח היתרונות והחסרונות בטבלת השוואה. כך, לאחר שתאספו מספיק מידע עדכני מהחברות, תוכלו לראות את ההצעות בצורה מרוכזת ואף לעמת חברה עם הצעת מחיר של חברה אחרת.

הבדלים בעלויות

מן הסתם, גם המחיר משחק תפקיד. אנו, מצידנו, מעוניינים לשלם כמה שפחות – אבל לקבל יותר. במידה וביצעתם את ההמלצה הקודמת שלנו וניסחתם טבלה של יתרונות וחסרונות של כל חברת ביטוח – להוסיף עמודה של עלות תוכל לסייע רבות בהבנת הנתונים.

הזול ביותר הוא לא בהכרח הטוב ביותר, ובמקרה שקרה אסון ונאלצתם להפעיל את הביטוח – אתם תרצו לקבל טיפול עדין של חברה רצינית, ולא להיכנס לסיוט בירוקרטי בדיוק ברגעי הצער שלכם. ייתכן ותגלו שההבדלים במחיר הם זניחים – שקלים נוספים בודדים כל חודש, וכשמעמידים זאת מול העובדה שהביטוח יופעל בסיטואציה קשה מעצם הגדרתה, כדאי לבחון היטב מי ימונה לשמירה על האינטרס שלכם בתחום הזה…

המאמר מוגש באדיבות חברת נטו משכנתאות. מעוניינים לבחון את כדאיות המשכנתא שלכם? מחשבון המשכנתא שלנו יסייע!

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.