האם אפשר להפעיל את ביטוח הבריאות בביקור אצל רופא מומחה?

18 במרץ 2019 ביטוח בריאות

המציאות מחייבת אותנו לשלם בנוסף על הביטוח של קופת החולים גם על פוליסת ביטוח פרטית המאפשרת לנו לשדרג את כל מה שקשור לתחום הבריאותי.

אחד הדברים שאנחנו יכולים להנות מהם הוא ייעוץ וטיפול אצל רופא מומחה פרטי. זה יכול להיות כל רופא בכל תחום בין אם זה גניקולוג, אורטופד עם התמחות ספציפית, אורולוג, נוירולוג ועוד. אז איך עושים את זה? באופן כללי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פשוט לפנות לחברת הביטוח לה אתם משלמים ולשאול לגבי כתב השירות עליו אתם חתומים.

כדאי לבדוק האם אתם צריכים הפניה בכדי לתבוע לקבל החזר והאם יש הגבלה לרופאים מסוימים. לאחר מכן עליכם כמובן לבחור את הרופא המומחה הפרטי אליו אתם מעוניינים לגשת. ברוב המקרים המחיר לביקור יעלה בין 500-2,000 שקלים, תלוי ברופא כמובן.

לאחר ששילמתם על הביקור או הייעוץ, עליכם לשמור את הקבלה ולהגיש תביעה מסודרת בגין אותו ביקור. במידה וצפויים ביקורים נוספים אצל רופאים אחרים, המשך טיפול אצל אותו רופא או טיפולים נלווים לביקור שעליכם להזדכות עליהם, שווה להמתין ולהגיש את התביעה בצורה מרוכזת. אצל רוב חברות הביטוח תוכלו להוריד טופס תביעה דרך אתר האינטרנט ושם יהיה כתוב את כל הטפסים שאתם צריכים למלא ולהגיש במטרה לקבל את ההחזר שמגיע אליכם. לרוב תצטרכו להגיש פרטי בנק או צ‘ק מבוטל, את טופס התביעה חתום על ידכם ואת הקבלה שקיבלתם מהרופא הפרטי. במידה והקבלה ממוחשבת, יכול להיות שתצטרכו למלא טופס נוסף הכולל בקשת החזר בגין קבלות מודפסות. 

 

מרחבי הרשת:

משחת בפנטן – שומרים על בריאות העור

יורם קראוס – קפיצת הדרך הדיגיטלית כבר כאן

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.