ביטוח נסיעות לחו"ל לילדים

31 ביולי 2013 ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעה לחו"ל מאפשר שקט נפשי לנוסעים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנסיעה משפחתית. אם אתם מחפשים כיסוי ביטוחי לילדים מתחת לגיל 16 עומדות בפניכם מספר אפשרויות והבחירה באחת מהן תלויה בצרכים שלכם.

פוליסה משפחתית

יש חברות נסיעות שמבטחות בחינם את הילדים שיוצאים לחו"ל עם הוריהם, אבל לא מעט חברות ביטוח מציעות פוליסת ביטוח משפחתית לנסיעה במסגרת טיול משפחתי לחו"ל. בדרך כלל מחירה של פוליסה משפחתית זו זול יותר לעומת הפוליסות הבסיסיות לכל אחד מבני המשפחה.

כאשר מחפשים ביטוח לנסיעה לחו"ל לילדים בני פחות מ-16, חשוב להבטיח שהפוליסה תכסה את כל מה שנחוץ לילדים כדי שאם חס וחלילה יקרה משהו בעת החופשה, תהיו מכוסים,ולוודא שהביטוח מכסה את כל הפעילויות שאתם מתכננים בחו"ל.

לדוגמה, אם אתם מתכננים טיול משפחות לאתר סקי, מומלץ לוודא שהפוליסה כוללת כיסוי לספורט חורף זה. יחד עם זאת, אל תשכחו לבדוק שכל ענפי הספורט שבהם אתם והילדים תהיו מעורבים – יהיו מכוסים על ידי הביטוח. חשוב לדאוג לכיסוי של חילוץ רפואי במקרה של תאונה במדרונות השלג בשל מפולת או תנאי מזג אוויר קשים, או סתם בגלל נפילה לא סימפטית.

במקרים מסוימים הילדים שרשומים בפוליסה של ההורים יכולים גם להיפרד במהלך הטיול מההורים ועדיין להישאר מוגנים באמצעות פוליסה זו. עם זאת, ביטוח שכזה הוא נדיר למדי. לכן, חשוב לבדוק את תנאי הפוליסה לפני שמניחים שאכן הילדים יישארו מבוטחים.

נדגיש שוב שביטוח משפחתי לילדים שנפרדים מכם בזמן הטיול בחו"ל, צריך להיבדק לגופו של עניין. במקרים אלה, אולי בכלל עדיף לרכוש ביטוח נפרד עבור הילדים.

כיסוי רפואי

כאשר אתם בוחנים את הפוליסה שמוצעת לכם, חפשו רמה גבוהה של כיסוי רפואי שתכסה גם את ההוצאות הרפואיות הגבוהות ביותר. פוליסה שתכלול את כל סוגי הפעילות שבה הילדים מעורבים כמו רכיבה על אופניים או על אופני הרים, איבוד חפצים אישיים שערכם גבוה וכיסוי ביטוחי, למקרה של ביטול הטיול והפעילויות, שיהיה בגובה העלויות של הטיול.

היו מציאותיים, חישבו מה הילדים שלכם יירצו לעשות ובדקו אם פעילות זו מכוסה על ידי הביטוח. זכרו שזול הרבה יותר לשלם תוספת קטנה לפרמיה מאשר סכומים גבוהים שתידרשו לשלם במקרה שהביטוח יסרב להיענות לתביעה שלכם.

השוואת מחירים

וודאו שאתם אכן משווים מחירי ביטוח נסיעות של אותם פריטים בדיוק, אבל אל תתפתו לבחור באופציה הזולה ביותר,כי אתם עלולים למצוא את עצמכם בסופו של דבר עם כיסוי ביטוחי לילד שאינו עונה על הצרכים. אתם גם עלולים לגלות שהסכום העודף שתדרשו לשלם במקרה של תביעה מחברת הביטוח הזולה יותר, גבוה יותר מהדרישה של חברת הביטוח היקרה יותר.

קראו את כל האותיות הקטנות

לא חשוב איזה ביטוח נסיעות תרכשו, בכל מקרה חשוב מאוד לקרוא את כל התנאים הרשומים בפוליסה, כך שתהיו מודעים לכל מה שהביטוח מכסה או אינו מכסה. ערכו של כל ביטוח טמון ביכולת שלכם לתבוע את כספכם בעת הצורך. לכן, אם תרכשו פוליסה שאינה מכסה את כל מה שאתם זקוקים לו, סתם תבזבזו כסף, לא חשוב עד כמה הביטוח היה זול.

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.