ביטוח השכרת רכב בחו"ל

אם אי פעם שכרתם רכב לתקופה קצרה, בין אם זה במסגרת של חופשה בחו"ל, נסיעה למטרות עסקים או שהאוטו שלכם פשוט היה בתיקון, בטוח נתקלתם בהתלבטות של האם לקחת ביטוח רכב מהסוכנות השכרת רכב.ביטוח השכרת רכב בחו"ל הוא תהליך אשר מלא בשאלות ובלבולים, בין היתר אנשים שואלים את עצמם, האם כדאי לקחת ביטוח מהחברת השכרת רכב? האם הביטוח של החברת אשארי יכסה את כל הנוגע לביטוח?

אלא הן רק חלק מהשאלות בעת השכרת רכב.

אז כדי לענות על כמה שאלות הנה כהמ דברים שכדאי לדעת על ביטוח השכרת רכב בחו"ל.

סוגי ביטוח שקיימים

ישנם מספר סוגים של ביטוח להשכרת רכב, כל ביטוח כולל משהו אחר ומכסה משהו ספציפי במקרה של תקלה או תאונה. ישנם ארבעה כיסויים עיקריים אשר יציעו לכם בדלפק השכרת רכב, הנה סקירה על שתסייע לכם לדעת מה מציעים לכם.

1. CDW, LDW, PDW

  • CDW (Collision Damage Waiver)
  • LDW (Loss Damage Waiver)
  • PDW (Physical Damage Waiver)

ניתן לומר שכיסוי CDW מבחינה טכנית הוא אינו כיסוי במקרה של התנגשות לפי תשלום של תעריף יומי, כיסוי CDW  ו LDW מונע מהחברת השכרת רכב לגבות כסף משוכר הרכב במקרה שהרכב נגנב או שנגרם לו נזק.

אולם, הכיסוי הזה אינו מכסה נזק אשר נגרם לרכב של מישהו אחר (צד ג') בעת השכרת הרכב. ביטוח הרכב הפרטי שלכם בדרך כלל מכסה מקרה של פגיעה ברכב מצד ג', תוכלו לבדוק זאת עם סוכן הביטוח שלכם.

2. LIS

  • Liability Insurance Supplement – Personal liability Coverage

מלבד לביטוח זה, ייתכן והסוכנות השכרת רכב תציע לכם כיסוי נוסף לביטוח אשר במקרה של נזק מכסה יותר מאשר ביטוח אישי שלכם, אם אין לכם כבר ביטוח כזה, מומלץ לרכוש אותו מהחברת השכרת רכב.

3. PAI

  • (PAI (Personal Accident Insurance

זהו כיסוי אשר מספק תשלום חד פעמי לאחד מנוסעי הרכב במקרה של מוות או פגיעה גופנית שגרמה למום כתוצאה מתאונת רכב.

4. PEC

  • PEC (Personal Effects Coverage)

ביטוח זה מכסה מקרה של גניבת רכב או במידה ונגנב רכוש של משכיר הרכב מתוך הרכב.

אם משתלם לקחת כיסוי זה, משכיר הרכב צריך להחליט בעצמו.

עכשיו שאתם יותר חכמים ויודעים מה המשמעות של כל כיסוי, תוכלו לחסוך בכסף בעת השכרת רכב בחו"ל ולהימנע מהוצאות מיותרות.

שתהיה נסיעה בטוחה!

 

למידע נוסף: השכרת רכב

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.