כמה עולה ביטוח חובה לרכב בשנת 2019?

18 במרץ 2019 ביטוח רכב

כל רכב בישראל חייב ברכישת ביטוח פוליסת ביטוח חובה בכל שנה. על פי החוק, חל איסור לנהוג על רכב שלא שולם עליו ביטוח חובה. הביטוח מכסה נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים שבה מעורב הרכב המופיע בפוליסת הביטוח. בכל חודש, מדינת ישראל מפרסמת תעריפי ביטוח חובה לרכבים. ההפרשים בין התעריפים של ביטוח החובה נובעים משינויים שחלו בתחום הביטוחים בישראל.

תעריפי הביטוח החובה לרכבים אשר מוצגים במחשבון באתר האוצר הם התעריפים שאושרו לחברות הביטוח השונות. כאשר בוחרים בביטוח חובה, חשוב לבחון את פוליסת הביטוח עצמה ואת מבנה הפרמיה. תעריף ביטוח חובה לרכב  נקבע לפי:

ניסיון קודם עם חברת הביטוח הרלוונטית ומדיניות ניהול התביעות של אותה חברה. בנוסף, התעריך נקבע לפי נפח מנוע, מין וגיל הנהג, ותק נהיגה והיסטוריית תאונות של הנהג.

היום, בעידן הדיגיטלי, הדרך הטובה ביותר להשוות בין פוליסות ביטוח היא פשוט להיכנס לאתרים מוכרים של השוואת מחירים. כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לכתוב באתר שבחרתם את סוג בעלות הרכב, את תאריך תחילת הביטוח, סוג הרכב, היצרן, שנת ייצור, דגם, האם קיימת או לא קיימת מערכת התרעה על אי שמירת מרחק, האם קיימת או לא קיימת מערכת התרעה על סטיה מהנתיב, מין הנהג, גיל הנהג, ותר הנהיגה, מספר התאונות של הנהג בשלוש השנים האחרונות ומספר שלילות הרישיון בשלוש השנים האחרונות. תוך כמה שניות נקבל מגוון רחב של הצעות מחיר מחברות הביטוח המובילות בישראל וכך נוכל להוזיל משמעותית את המחיר שאנחנו משלמים על ביטוח החובה בשנת 2019.

 

עוד משהו שיעניין אותך:

שי פניני – משרד עורכי דין

לשכת עורכי הדין – אתר האינטרנט של הלשכה

עו"ד שי פניני – משרד עורכי דין בחיפה

שי פניני באתר עו"ד ציון אמיר

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.