ביטוח בריאות 2019

14 במרץ 2019 ביטוח חיים

אנשים רבים שואלים את עצמם מה ההבדל בין ביטוח פרטי לבין ביטוח של קופת החולים. שאלה נוספת שעולה לא פעם היא מדוע כאשר יש לי ביטוח בריאות משלים של קופת החולים עדיין כדאי לי לרכוש פוליסת ביטוח בריאות פרטית גם בשנת 2019.

אז מה ההבדל?

בעוד בביטוח הבריאות המשלים אנחנו מכוסים על בסיס של תקנון שיכול להשתנות מעת לעת. לעומת זאת, בביטוח פרטי אנו מכוסים מבחינה בריאותית על בסיס חוזה שחתמו איתנו לכל החיים.

זה כמובן נכון רק למי שחתם על ביטוח פרטי לפני שנת 2016 כי חוק זה השתנה גם כן. ההבדל בין הביטוח של קופת החולים לביטוח המשלים הוא בהקשר הכיסויים שאנחנו מקבלים.

הביטוח הפרטי נותן לנו כיסויים לתרופות שאין בביטוח של קופת החולים. מדובר בתרופות שעלותן יכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים בחודש.

כיסוי נוסף שחשוב להתייחס אליו בהשתלות בכל העולם. אם חלילה תצטרכו לבצע השתלה, הביטוח של קופת החולים יאפשר לכם את הפרוצדורה, רק במצב של פיקוח נפש. כלומר, המצב הבריאותי שלכם, צריך להיות מאוד גרוע כדי שזה יתאפשר.

בביטוח הפרטי, ברגע שאדם זקוק להשתלה, אין את המבחן של פיקוח נפש ואז ניתן לבצע את הפרוצדורה בכל העולם. עלות של השתלה יכולה להגיע לעד מליון דולר.

דבר נוסף שיש להתייחס אליו כאשר אנו בוחרים בפוליסת ביטוח פרטי קשור לטיפולים וניתוחים מצילי חיים בחו“ל. בעוד שבמושלם תצטרכו לעבור דרך ועדת חריגים מיוחדת, הרי שבפרטי הכיסוי קיים והחברה תדאג להטיס אתכם, להלין אתכם, לאשפז אתכם ולסייע לכם בכל מה שקשור לתהליך הרפואי.

לסיכום, גם אם יש לכם ביטוח משלים של קופת החולים, עדיין כדאי שיהיה לכם גם ביטוח פרטי.

רץ ברשת:
יורם קראוס – על הקווים המשיקים בין ניהול חברה לטיפוס הרים

 

 

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.