3 דברים שחשוב לדעת על ביטוח דירה

22 ביוני 2017 ביטוח דירה


דירה היא לרוב הנכס היקר ביותר שאנו רוכשים בחיינו ולכן חשוב לבחון את שוק ביטוחי הבית.

 

ראשית כל חשוב להבין את החשיבות של ביטוח דירה. אמנם מעטים האנשים שמצליחים להגיע לדירה משל עצמם בישראל, אבל אם כבר הצלחתם, מדובר בפרמייה ממוצעת של 1,200 שקלים בשנה שזה באמת כסף קטן לעומת מה שכבר השקענו.

 

מה הביטוח צריך לכלול בתוכו?

הביטוח כולל ביטוח מבנה אשר מבטח בפועל את הקירות, את הדקורציה, את הרהיטים הצמודים (מטבח, מזגנים, ארונות קיר). בנוסף, כל פוליסה תקנית כוללת את הסעיפים הבאים וזה חובה שהם יופיעו: אש, פריצה, נזקי מים. פרט לביטוח המבנה, יש גם ביטוח לתכולת הדירה. ביגוד, כלים סניטריים, תכשיטים, ריהוט וכדומה. הביטוח החשוב ביותר בביטוחי דירה הוא ביטוח צד ג׳. ביטוח זה מכסה כל מיני דברים ונזקים שבני הבית או אנחנו עושים מחוץ לבית שלנו. נשמע מוזר אבל זה אכן קיים. ביטוח זה מכסה גם תאונות המתרחשות בתוך הבית או לחלופין תאונה שהתחילה בבית שלנו כמו למשל פרצה אש וזה עבר לדירות הסמוכות, צד ג’ נכנס לתוקף.

 

כאשר אתם מבטחים את התכולה, חשוב לבטח את כל התכולה ולא רק את הדברים היקרים. אחרת אנו מגיעים למצב של תת ביטוח, מצב של חוסר שאם באמת אנחנו צריכים להגיע למצב של הפעלת הביטוח, אנחנו יכולים להפסיד מזה הרבה כסף.

 

דברים נוספים שחשוב לשים לב אליהם…

בין התביעות הנפוצות בישראל בכל מה שקשור לביטוחי דירה הן תביעות על פיצוצים בצנרת. כאן קיימת בעייתיות מבחינה רגלוטורית שכן חברות הביטוח יכולות להפיל את המקרים האלה לחברות חיצוניות. הדרך היחידה להגן על עצמנו במקרים כאלה היא לבקש לבטח את הדירה עם אינסטלטור פרטי שאנחנו בוחרים. אז, אם יש פיצוץ, אנו קוראים למישהו שאנחנו מכירים או מישהו שקיבלנו עליו המלצות ואז אין כאן אינטרס. האינסטלטור יקבל את הסכום שמגיע לו. אמנם זה תוספת של כמה מאות שקלים בשנה לסכום הכולל של הביטוח אבל זה עדיף.

 

עוד משהו שיעניין אותך:

שי פניני – משרד עורכי דין

לשכת עורכי הדין – אתר האינטרנט של הלשכה

עו"ד שי פניני – משרד עורכי דין בחיפה

שי פניני באתר עו"ד ציון אמיר

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.