הפעלת פוליסת ביטוח

26 במאי 2015 ראשי

הפעלת פוליסת ביטוח – ומה עכשיו?

 

פוליסת ביטוח לרכב היא חלק חשוב מאד מהחזקת הרכב. כל רכב חייב בביטוח חובה, ומרבית האנשים משלמים גם עבור ביטוח מקיף או ביטוח צד שלישי, על מנת להיות מוגנים בכיסוי ביטוחי בכל מקרה של תאונה, פגיעה ברכב וכדומה. הפעלת פוליסת ביטוח, עם זאת, במקרה של תאונה, אינה פשוטה, ולא תמיד היא משתלמת.

 

הפעלת פוליסת ביטוח

 

לאחר תאונה, חלילה, כאשר מעוניינים לממש את פוליסת הביטוח, יש להפעיל אותה – כלומר לדווח לחברת הביטוח על קיומה של התאונה ועל הנזקים שנגרמו, על מנת לקבל את המימון לתיקון, פיצויים וכדומה מחברת הביטוח – על פי הפוליסה שעליה חתמתם כאשר רכשתם את הביטוח. הפעלת פוליסת ביטוח אורכת זמן, מאחר שחברות הביטוח, שאינן מעוניינות לשלם באופן אוטומאטי, בודקות את המקרה לגופו ומוודאות שהוא אכן כלול בתנאי הפוליסה, כלומר שהן אכן מחויבות בתשלומים הנתבעים.

 

עליית הפרמיה

 

הפרמיה שאותה אתם משלמים עבור ביטוח לרכב, נקבע על פי תנאים שונים. חלק מן התנאים הם קבועים יחסית – נפח המנוע של הרכב המבוטח, גיל הנהג ומינו, הוותק של רישיון הנהיגה שלו וכן הלאה. אולם ישנם גם תנאים נוספים. התנאים הללו משתנים לאחר שקרתה תאונה והופעל הביטוח, כמו למשל – מספר תאונות שהרכב עבר, מספר שלילות רישיון של הנהג, מספר תביעות נגד חברת הביטוח בעבר, ועוד. ככל שהיו יותר תאונות ותביעות נגד חברת הביטוח, כך חוששות חברות הביטוח לתביעה נוספת, ועל מנת לכסות את עצמן, דורשות פרמיה גבוהה יותר עבור הביטוח. לכן, לא על כל תאונה קטנה מומלץ להפעיל את חברת הביטוח, ויש לקחת בחשבון האם התשלום שיועבר ע"י חברת הביטוח שווה את העלייה העתידית בפרמיית הביטוח.

באחריותו המלאה של המשתמש לבצע בדיקות והשוואות נוספות ולקבל יעוץ מקצועי מתאים, במידת הצורך.מוסכם בזאת, כי ביחס למבצעים ו/או פרסומים עסקיים ככל שיהיו, אין באמור בהם משום יעוץ ו/או המלצה ו/או מתן חוות דעת.